Rodinný dům, Benešovsko

Pozemek je svažitý od severu k jihu. Umístění domu je určeno polohou stromů. Také výhled na krajinu a horizont je v této výškové úrovni nejhezčí. Dům je rozdělen na dvě části - větší dvoupodlažní a k ní přiléhající jednopodlažní část na zvýšené úrovní. Prostor, který tímto uspořádáním vznikl, se využívá jako venkovní plocha s terasami.

Rodinný dům, Benešovsko

Pozemek je svažitý od severu k jihu. Umístění domu je určeno polohou stromů. Také výhled na krajinu a horizont je v této výškové úrovni nejhezčí. Dům je rozdělen na dvě části – větší dvoupodlažní a k ní přiléhající jednopodlažní část na zvýšené úrovní. Prostor, který tímto uspořádáním vznikl, se využívá jako venkovní plocha s terasami.

datum:

2013-15 (projekt) – 2015-2016 (realizace)

klient:

soukromý investor

místo:

Střední Čechy, okres Benešov

status:

realizace

foto:

Jan Kuděj

užitná plocha:

174 m²

zastavěná plocha:

160 m²

obestavěný prostor:

758 m³

pozemek:

3 950 m²

spolupráce:

pan Zbyněk Sadil; projekt DSP – PSK TUZAR s.r.o.

publikace:

archiweb, stavbaweb, earch, divisare

Pozemek je svažitý od severu k jihu. Umístění domu je určeno polohou stromů. Také výhled na krajinu a horizont je v této výškové úrovni nejhezčí. Dům je rozdělen na dvě části – větší dvoupodlažní a k ní přiléhající jednopodlažní část na zvýšené úrovní. Prostor, který tímto uspořádáním vznikl, se využívá jako venkovní plocha s terasami. Vzrostlé duby přirozeně stíní terasy i fasádu. Vstup je na úrovni druhého nadzemního podlaží. Ze zádveří vede schodiště do garsonky. Ve vstupním podlaží jsou tři ložnice, společná koupelna a sauna. Z ložnicového patra vede schodiště do přízemí, ve kterém je hlavní obytná místnost s kuchyní a jídelnou. Dům je postavený z jednovrstvého zdiva s tepelnou izolací a omítkou. Západní fasáda má dřevěný plášť z modřínových latí. Stropy jsou keramické a železobetonové. Plochá střecha přístupná z terénu je zelená extenzívní, část pokrývá terasa z modřínových prken.